دبیرستان پسرانه غیردولتی اعتماد (دوره اول) آموزش پرورش ناحیه 5 استان اصفهان

 

منشور دبیرستان پسرانه اعتماد


ایجاد محیط مبتنی بر روابط سالم و دوطرفه بین دبیران، کادر آموزشی - انضباطی و تربیتی با دانش آموزان و اولیا محترم

احترام متقابل بین اولیا و دانش آموزان و ارزش نهادن به پیشنهادات منطقی و معقول آنان

از بین بردن دغدغه خاطر اولیا از نظر امور آموزشی و اخلاقی

ایجاد زمینه برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان

ایجاد محیطی تربیتی و مناسب جهت رشد و بالندگی

 

۱۸ مرداد روز دوستداران کتاب

آدم، کتاب است به نظر شما یک جمله کلیشه ای باشد، ولی واقعاً این موضوع واقعیت دارد. کتاب و کتاب خوانی آموزش یک فرآیند مهم در زندگی انسان است. این خود گواه آن است که انسان نمی تواند بدون آموزش خوب روی پای خود بایستد و توسعه پیدا کند.  در این روزها، اکثر مردم از روی علاقه مطالعه نمی کنند. دلایل متعددی هم برای این امر وجود دارد. 


برخی بر این باورند که مطالعه زمان و زحمت زیادی را می طلبد. برخی هم چون در دوران تحصیل از درس خواندن لذت نبرده اند، تصور نمی کنند بتوانند از مطالعه لذت ببرند. عده ای نیز چون در محیط مطالعه نبوده اند، لذت مطالعه در آنها پرورش نیافته. با این حال مطالعه می تواند تا حد زیادی کیفیت زندگی شمارا بالا ببرد، راه هایی هم وجود دارد تا مطالعه را به یک امر لذت بخش تبدیل کنیم.

جرج آر.آر مارتین ، نویسنده “بازی تاج و تخت” یک بار نوشت: “کسی که با مطالعه سر و کار دارد، هزاران بار قبل از مرگش زندگی می کند. ولی کسی که مطالعه نمی کند، فقط یک بار قبل از مرگش زندگی می کند.”

کتاب منبع ارزشمندی از دانش است که شامل مزایای بی نهایت می باشد. کتاب می تواند نقش بسیار مهمی در شکل دادن به زندگی انسانها داشته باشد. کتاب ارائه یک راه حل بزرگ در مقابل  مشکلات، دانستی ها و افزایش سطح دانش ما است.  بنابراین، کتاب می تواند یار وفادار و نزدیکترین کس به ما باشد و می تواند ما را به چگونه رفتار کردن در زندگی عملی، هدایت کند.

هر فردی می تواند عاشق مطالعه شود به شرطی که ارتباط مناسبی با چیزی که برای هرفرد مهم است و او را به هدفش نزدیک می کند برقرار کند، میان مطالعه و دیگر علایقش ارتباط ایجاد کنید، به یاد داشته باشد که غیر از کتاب منابع دیگری هم وجود دارد و می توانید از مجلات چاپی یا آنلاین، سایت ها و ….. به عنوان منبع مطالعاتی خود استفاده کند. کتاب هایی که دوست ندارد را کنار بگذارد.

کتاب یکی از بهترین ابزار برای آموزش و تربیت می باشد. یک کتاب خوب همیشه دارای اثرات مفیدی است که در ذهن خواننده تأثیر می گذارد. قدرت روح و افکار را افزایش دهد. و دانش را در فروشگاه ذهن انسان زیاد می کند. کتاب اخلاق به لیاقت و افزایش شایستگی کمک می کند. گاهی اوقات خواندن، یک تغییر انقلابی در چشم انداز یک فرد است که به ارمغان می آورد. عادت خواندن بهترین تفریح و سرگرمی است. افرادی که عشق به کتاب و مطالعه دارند، نه تنها بهترین استفاده را از اوقات فراغت خود را می بردند، بلکه آنها ذهن خود را از نگرانی به دور می کند؛ و با خواندن یک کتاب خوب، لذتی بیشتر از دیدن از بهترین باغ ها و مکان های خوش منظره و زیبا می برد.  “با کسب دانش تازه، خستگی و کدورت را از قلب خود دور کنید. “

مطالعه صحنه رقابت نیست. به طور کامل شخصی بوده و یک اتفاق درونی است. دلیلی وجود ندارد وقتی کسی راجع به کتابی که برنده جایزه شده صحبت می کند و شما آن کتاب را دوست ندارید، احساس گناه کنید. همینطور نباید وقتی یک کتاب ساده یا رمان عاشقانه می خوانید، از اینکه شما را بی سواد یا سطح پایین جلوه دهند، خجالت زده شوید.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
بازگشت به صفحه قبل...