دبیرستان پسرانه غیردولتی اعتماد (دوره اول) آموزش پرورش ناحیه 5 استان اصفهان

 

منشور دبیرستان پسرانه اعتماد


ایجاد محیط مبتنی بر روابط سالم و دوطرفه بین دبیران، کادر آموزشی - انضباطی و تربیتی با دانش آموزان و اولیا محترم

احترام متقابل بین اولیا و دانش آموزان و ارزش نهادن به پیشنهادات منطقی و معقول آنان

از بین بردن دغدغه خاطر اولیا از نظر امور آموزشی و اخلاقی

ایجاد زمینه برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان

ایجاد محیطی تربیتی و مناسب جهت رشد و بالندگی

 

پیش ثبت نام پایه هفتم 1401-1400

پیش ثبت نام آنلاین پایه هفتم آغاز شد.

۲۰ خرداد روز فرهنگ پهلوانی

پهلوان نمونه کامل دلیری، مردانگی، سلحشوری و شهامت اخلاقی در آیین و سنت ایرانیان است. از سال‌های بسیار دور، بارها و بارها در ادبیات، اشعار و حتی سینما، شاهد نمایش فرهنگ پهلوانی بودیم. پهلوان در نزد ایرانیان، مردی است تنومند که اخلاق نیکویی دارد. قدمت فرهنگ پهلوانی را می‌توان تا ایران باستان دنبال کرد، زمانی که پهلوانان نیرومند در برابر اهریمن‌ها مقاومت می‌کردند و به جنگ با آن‌ها می‌رفتند.

در آیین پهلوانی از گذشته تاکنون، تنها تنومندی جسم اهمیت نداشته، بلکه اخلاق نیکو بوده که یک پهلوان را  حقیقتا «پهلوان» می‌کرده است. در شاهنامه فردوسی، قصه پهلوانان بسیاری را همچون زال و رستم شنیده‌ایم. پهلوانانی که از نظر اخلاق سرآمد بوده و با پشت سر گذاشتن تمرین‌های سخت، برای پیروزی جبهه خیر علیه شر، وارد میدان نبرد می‌شدند.

ادامه مطلب...

چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟

اغلب اوقات ممکن است تصور ما از انجام کاری راحت تر باشد؛ برای مثال در این مورد ممکن است فکر کنیم می توانیم در مدت زمان محدودی به یادگیری و مطالعه حجم زیادی از کتاب بپردازیم مخصوصا اگر مدت زمان کمتری در اختیار داشته باشیم این افکار تقویت شده و حتی حذف استراحت ها نیز جز استراتژی هایی است که اکثر افراد به آن فکر کرده یا سعی در عملی کردن آن دارند.

 

در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که هدف اصلی شما از درس خواندن یادگیری است و در صورتی که صرفا برای قبولی در آزمون درس می خوانید بهتر است اهداف خود را عمیق تر انتخاب کنید. اگر هدف شما یادگیری در طول روز باشد احتمالا کمتر دچار تنبلی می شوید و وقت خود را تلف نمی کنید تا در روز های پایانی و نزدیک به امتحان مجبور به استفاده از روش های نادرست شوید. در ادامه روش هایی جهت درس خواندن به صورت اصولی معرفی می کنیم که می توانید از آن در این مسیر استفاده کنید. 

ادامه مطلب...

ا خرداد ، بزرگداشت ملاصدرا

صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام شیرازی معروف به « صدرالمتألهین » و « ملاصدرا »، حکیم، عارف، محدث و مفسر بزرگ شیعه و جهان اسلام در نهم جمادی الاولی سال ۹۷۹ یا ۹۸۰ هجری قمری در شیراز به دنیا آمد.


پدرش میرزا ابراهیم بن یحیی قوامی شیرازی از کارگزاران ولایت فارس بود که سرشناس و امین در بازار هم بود. وی با انتخاب معلمان و اساتید خوب و مجرب در تربیت یگانه فرزندش کوشید و در آموزش علوم متعارف زمان به ایشان کوتاهی نکرد.

ادامه مطلب...

روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

این سازمان بین المللی که با هدف تخفیف آلام انسانی و حفظ و پیشرفت بهداشت عمومی تشکیل شد، بر اساس موافقتنامه ژنو در سال 1864 میلادی و به خصوص به علت تلاش شخصی به نام ژن هنری دونان (Jean Henry Dunant) سوئیسی، "صلیب سرخ" نام گرفت.

در سال 1862 ، دونان کتاب "خاطره ای از سولفرینو Solferino " را شرح داد و خواستار تشکیل جمعیت های امدادی داوطلب برای تسکین آلام این گونه آسیب دیدگان از جنگ شد.

ادامه مطلب...

تاثیرات منفی کمبود خواب بر بدن

این که چقد توانسته ایم مفید بخوابیم، می‌تواند به صورت مستقیم روی سلامتمان تاثیر بگذارد. تحقیقات نشان داده در سراسر دنیا از هر 10 فرد بالغ، 8 نفر در صورت یک شب درست نخوابیدن ممکن هست تاثیرات منفی آن را تجربه کنند و تنها از هر 10 فرد بالغ، یک نفر برای مشکلات خوابش به دکتر مراجعه میکند.

به گفته دکتر لیزا آرتیس، تنها یک شب درست نخوابیدن میتواند روی خلق و خو، میزان دقت و توانایی شناختی تاثیرات منفی بگذارد. هر ساعت از دست دادن خواب هنگام شب با از دست دادن موقت یک امتیاز از IQ در ارتباط هست. 

 

ادامه مطلب...

روز بزرگداشت سعدی

اول اردیبهشت ماه در تقویم ملی ایرانیان همزمان با سالروز تولد شیخ اجل سعدی شیرازی که فرهنگوران او را به‌عنوان استاد سخن می‌شناسند،یادروز سعدی نام گرفته است.


افزون بریک دهه‌است که با مشارکت نهادها و ارگان‌های فرهنگی فارس، سعدی پژوهان و سعدی شناسان هر سال با اجتماع بر تربت استاد سخن سعدی شیرازی با نکوداشت یاداین پیام آور انسانیت به تبیین آرا و اندیشه‌های شیخ اجل می‌پردازند.

ادامه مطلب...

موفقیت در زندگی با تغییرات مثبت

در دنیایی کـه ما زندگی می‌کنیم هر چیزی یک شروعی دارد و یک پایان. هیچ چیز همیشگی نیست، بنابر این همیشه بـه شروع دوباره در زندگی تان اعتقاد داشته باشید.

اینقدر بـه شروع دوباره فکر کنید تا این کلمه در ذهن تان بـه یک حقیقت تبدیل شود. شروع دوباره در رفتارها، کار، روابط و… هر چقدر تجارب شـما بیشتر باشند، شروع دوباره لذت بخش تر خواهد بود.

 

زمان با ارزش است !

بـه این جمله خوب دقت کنید. فکر کردن بـه این جمله باعث می‌شود قدر تک تک ثانیه هایی کـه برای زندگی در زمین دارید را بدانید. وقتتان رابا بیرون رفتن های‌ بی مورد، گشت و گذار در شبکه های‌ اجتماعی و سایت های‌ مختلف هدر ندهید. در عوض از ثانیه های‌ خود برای یادگیری و پیشرفت استفاده کنید.

 

ادامه مطلب...

۲۵ فروردین روز بزرگداشت عطار نیشابوری

روز 25 فروردین ماه در تقویم رسمی کشور به نام عطار نیشابوری نامگذاری شده است و همه ساله مراسم بزرگداشت این شاعر و عارف نامی برگزار می شود.

فریدالدین ابوحامد محمد بن ابوبکر ابراهیم بن اسحق عطار کدکنی نیشابوری شاعر و عارف نام آور ایران در قرن ششم و آغاز قرن هفتم است. ولادتش به سال 537 در کدکن از توابع نیشابور اتفاق افتاده است.از ابتدای کار او اطلاعی در دست نیست جز آنکه نوشته اند پدر وی در شادیاخ نیشابور، عطار عظیم القدری بود و بعد از وفات او فریدالدین کار پدر را دنبال کرد و دکان عطاری (دارو فروشی) آراسته داشت.

ادامه مطلب...

روز جهانی بهداشت وهفته سلامت گرامی باد

هنر زیبا زیستن ؛ یکی از بزرگترین دغدغه ها و ایده آلهای بشر امروز است . هنری که تنها در دایره دستاوردها و در حصار بهداشت جامعه میسر می گردد . بی تردید سلامت خواسته ها و رویکردها در هر اجتماعی به وجود سلامت و بهداشت آن جامعه اتکا دارد . شادباش ما نثار وجود نازنین شما و همکاران گرامیتان که پاسداران بی ادعای سلامت جامعه اید . بر خود می دانیم بدینوسیله روز جهانی بهداشت و هفته سلامت را به شما عزیزان تبریک و شادباش عرض نماییم.

 

تاریخچه  :

 

سازمان بهداشت جهانی که در شهر ژنو پایتخت سویس قرار دارد از موسسات وابسته به سازمان ملل است . در کنفرانس سانفرانسیسکو در سال ۱۹۴۶تصمیم به تشکیل یک کنفرانس بین المللی بهداشت گرفته شد که اساسنامه آن در هفتم آوریل سال ۱۹۴۸، در نیویورک تنظیم و تصویب شد و اولین انجمن بهداشت جهانی اقدام به انتخاب روزی از سال به نام ” روز جهانی بهداشت ” نمود . در ژوئن همان سال اولین مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی در ژنو با حضور نمایندگان ۶۱کشور جهان تشکیل شد ..

ادامه مطلب...