دبیرستان پسرانه غیردولتی اعتماد (دوره اول) آموزش پرورش ناحیه 5 استان اصفهان

 

منشور دبیرستان پسرانه اعتماد


ایجاد محیط مبتنی بر روابط سالم و دوطرفه بین دبیران، کادر آموزشی - انضباطی و تربیتی با دانش آموزان و اولیا محترم

احترام متقابل بین اولیا و دانش آموزان و ارزش نهادن به پیشنهادات منطقی و معقول آنان

از بین بردن دغدغه خاطر اولیا از نظر امور آموزشی و اخلاقی

ایجاد زمینه برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان

ایجاد محیطی تربیتی و مناسب جهت رشد و بالندگی

 

اطلاعیه پیش ثبت نام 1400-1399

پیش ثبت نام سال تحصیلی 1400-1399

به اطلاع می رساند دبیرستان دوره اول پسرانه اعتماد برای سال تحصیلی جدید ثبت نام می نماید.
جهت تکمیل فرم پیش ثبت نام حتماً از طریق لینک زیر اقدام فرمایید و اطلاعات را دقیق، کامل و حتماً با زبان فارسی تایپ نمایید.

برنامه امتحانی پایه نهم

برنامه امتحانات خرداد ماه 1399 پایه نهم دبیرستان اعتماد

نکات قابل توجه برای رعایت بهداشت برای دانش آموزان :

1. از حضور زودهنگام در محل حوزه امتحانی و توقف در حوزه بعد از پایان امتحان خودداری شود.

2. در تمام مدت از ماسک و حتی‌المقدور از دستکش استفاده شود و بهتر است ماسک و دستکش ذخیره همراه داشته باشید.

3. از تجمع، دست دادن و صحبت مستقیم با همکلاسی‌ها در محیط حوزه و هنگام تردد در مسیرها خودداری کنید.

4. تمامی ملزومات و مایحتاج خود نظیر نوشت افزار ذخیره (خودکار و ...)  را به صورت شخصی با خود به جلسه امتحان بیاورید و به هیچ عنوان از وسایل اشتراکی استفاده نکنید.

5. از دست زدن و نشستن بر روی صندلی امتحانی دیگران خودداری کنید، به عبارتی دانش آموزان تنها و مستقیماً بر روی صندلی که شماره داوطلبی دانش آموز روی آن نصب شده است، مستقر شوند.

1 خرداد ؛ روز بزرگداشت ملاصدرا

معرفی شخصیت :


محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ، از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان ، درنهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.

پدر او خواجه ابراهیم قوامی مردی پرهیزگار دیندار و دوستدار و حامی دانش و معرفت بود. در زمان حیات ملاصدرا ، شیراز دارای حکومت مستقلی بود و حکمرانی آن به برادر شاه واگذار گردید ، در آن زمان پدر ملاصدرا به عنوان معاون او و دومین شخصیت مهم آن منطقه به شمار می رفت و به نظر می رسید تنها موهبتی که خداوند به او ارزانی نداشته ، داشتن فرزند باشد. اما بالاخره خداوند ، دعاهای این مرد پاک و زاهد را بی جواب نگذاشت و بهترین پسران را به او ارزانی کرد که یکی از آنها را محمد ملقب به صدرالدین نام نهاد به آن امید که عالی ترین شخصیت مذهبی گردد.

 در دوران جوانی ، صدرالمتالهین جوان با شیخ بهایی آشنا گردید که سنگ بنای شخصیت علمی و اخلاقی ملاصدرا  توسط این دانشمند جهاندیده ی کم نظیر، بنا نهاده شد و تکمیل این بنای معنوی را استاد دیگرش دانشمند سترگ و استاد علوم دینی - الهی و اصول یقینی سید امیرمحمد باقر بن شمس الدین ، مشهور به میرداماد عهده دار گشت.

 

ادامه مطلب...

شما چه تعریفی از سختکوشی دارید؟

موفقیت برای همه ما نیازی همیشگی است. حتی اگر خواسته‌های ما متفاوت باشد یا برای مقصدی مشخص روش هایی در گستره بی‌شمار داشته باشیم، موفقیت برای همه ما نیازی زنده و محرک است که یار همیشگی سختکوشی بوده و هست.  سختکوشی و موفقیت گاهی آنقدر در هم حل می‌شوند که جدا کردن آنها غیر ممکن است.

تعجب‌آور نیست؛

چرا که می‌دانیم موفقیت از جنس سختکوشی است؛ همان طور که سختکوشی نیز سازنده موفقیت است. می‌خواهیم سختکوشی را بیشتر بشناسیم. می‌خواهیم فاصله‌‌مان را تا هدفهای محرک خود کمتر و کمتر کنیم.

ادامه مطلب...

روز بزرگداشت فردوسی

حکیم ابوالقاسم حسن پور علی توسی نامور به فردوسی ( نزدیک به سال ۳۱۹ تا ۳۹۷ هجری خورشیدی ) در دامنه توس خراسان دیده به جهان گشود و همانجا درگذشت و به خاک سپرده شد. او چکامه سرا و رزمنامه سرایی ایرانی بود که شاهنامه را از نوشتار به سروده در آورد که نامی ترین رزمنامه پارسی می‌باشد و از سوی دیگر بلند ترین سروده به زبان پارسی تا زمان خود به شمار می‌رفته‌است از این رو او را از بزرگ‌ترین چامه سرایان پارسی‌گو دانسته‌اند. در ایران روز ۲۵ اردیبهشت به نام روز بزرگداشت فردوسی نامگذاری شده‌است.


حکیم ابوالقاسم حسن پور علی توسی
مجسمه ی فردوسی در تهران
تولد ۳۱۹ شمسی
محل تولد توس ، خراسان وفات ۳۹۷ شمسی آرامگاه توس ، خراسان لقب فردوسی
زمینه فعالیت ادبیات فارسی ، شعر ملیت ایرانی اهل خراسان پیشه شاعر آثار شاهنامه زایش
بر پایه دیدگاه بیشتر پژوهشگران امروزی، فردوسی در سال ۳۱۹ هجری خورشیدی ( ۳۲۹ ه.ق . / ۹۴۰ میلادی ) در روستای باژ ( پاز امروزی) در شهر توس خراسان دیده به جهان گشود .

ادامه مطلب...

فیلم آموزش نقاشی سه بعدی

-

هفت قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی

تصور کنید بدون فکر کردن و هیچ زحمتی انگلیسی صحبت کنید کلمات به آسانی و به سرعت به واسطه زبان شما ادا می شوند و همچنین در آن واحد مفهوم صحبت های دیگران را درک می کنید برای اینکار شما باید شیوه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی خود را تغییر بدهید. اولین قدم کنارگذاشتن یادگیری لغات زبان انگلیسی است تعجب کردید ؟؟ بله درست است.


لغات را حفظ نکنید در انگلیسی زبانها, انگلیسی را بر اساس یادگیری لغات نمی آموزند بلکه انها اصطلاحات( عبارات) را یادمی گیرند که ترکیبی از یک گروه لغت می باشند که معنی خاص خود را می دهند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با اصطلاحات (عبارات) ۴ تا ۵ برابر سریعتر از یادگیری زبان انگلیسی بر اساس تک لغات می باشد همچنین دانش آموزانی که اصطلاحات (عبارات) را یادمی گیرند گرامر بیشتری هم بلدند. در ادامه به هفت قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی می پردازیم.

ادامه مطلب...