دبیرستان پسرانه غیردولتی اعتماد (دوره اول) آموزش پرورش ناحیه 5 استان اصفهان

 

منشور دبیرستان پسرانه اعتماد


ایجاد محیط مبتنی بر روابط سالم و دوطرفه بین دبیران، کادر آموزشی - انضباطی و تربیتی با دانش آموزان و اولیا محترم

احترام متقابل بین اولیا و دانش آموزان و ارزش نهادن به پیشنهادات منطقی و معقول آنان

از بین بردن دغدغه خاطر اولیا از نظر امور آموزشی و اخلاقی

ایجاد زمینه برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان

ایجاد محیطی تربیتی و مناسب جهت رشد و بالندگی

 

اطلاعیه برگزاری امتحان جامع

قابل توجه دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی:

با عنایت به مصوبه شورای دبیران، مقرر گردید که در تاریخ 20 فروردین ماه 98 امتحان جامع از دروس : ریاضی – علوم تجربی – مطالعات اجتماعی – معارف اسلامی – ادبیات فارسی و عربی برگزار گردد. لذا با توجه به تعطیلات طولانی نوروز و لزوم مطالعه مستمر دانش آموزان در این ایام و پیشگیری از افت درسی ، خواهشمند است برنامه ریزی و اقدام لازم در این خصوص انجام گیرد.

با تشکر   

دهقانی مدیر دبیرستان اعتماد   

چند راز مهم شاد زیستن حتی در شرایط سخت

همه افراد در طول زندگی شکست خوردن را تجربه می‌کنند، اما چطور می‌توان حتی پس از تجربه‌ای تلخ همچنان شاد بود. چند راز مهم شاد زیستن وجود دارد که با یادگیری آن‌ها حتی در شرایط سخت هم می‌توانید همچنان خوشحال بمانید و به جای فکر کردن به گذشته آینده را بسازید.

اولین کار این است که انعطاف پذیری را یاد بگیرید. البته انعطاف پذیری به این معنا نیست که احساسات منفی پس از شکست را کاملا کنار بگذارید. هر فردی چه حرفه‌ای و چه معمولی پس از شکست احساس ناراحتی پیدا می‌کند. احساس شکست و تلخی پس از هر باختی طبیعی است و مهم این است که به خودتان زمان بدهید تا با موضوع پیش آمده کنار بیایید.

ادامه مطلب...

رشد و پرورش خلاقیت در دانش آموزان

با سلام و صبح بخیر خدمت اولیا و دانش آموزان گرامی:

در راستای رشد و پرورش خلاقیت در دانش آموزان و ایجاد ذهنی مبتکر و پویا که یکی از اهداف تعلیم وتربیت است، دبیرستان اعتماد در نظر دارد در زمینه محقق شدن این اهداف رویکرد عملگرایی دانش آموزان را بسط و توسعه دهد،به همین جهت در درس فناوری تاکید بر این است بجای اینکه  ذهن دانش آموزان را درگیر محتوای محفوظات نماید به ذهن خلاق و مبتکر تبدیل نماید، تا به امید ایزد منان شاهد شکوفایی استعدادها و پرورش روحیه ابتکار و خلاقیت در آنان باشیم، و این اهداف محقق نخواهند شد مگر شاهد همکاری اولیا معزز و دانش آموزان گرامی باشیم، فلذا عاجزانه از اولیا و دانش آموزان دست استمداد ویاری می طلبم.
آدینه خوبی داشته باشید
با تشکر دهقان کارشناس ارشد تعلیم وتربیت و دبیر درس فناوری دبیرستان اعتماد